BUGÜN 7 ARALIK 2023 PERŞEMBE  

 
 
ANA SAYFA

HAKKIMIZDA

HİZMETLERİMİZ

SSS

İLETİŞİM

 
 
 
 SIK SORULAN SORULAR
Online UPS için Harici Akü Bağlanması

 

     1 FAZ GİRİŞ 1 FAZ ÇIKIŞ KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAKLARI

 

 

 1-   Akülerin birbirine seri bağlantılarını yapınız. Bağlantıların sıkılığını kontrol ediniz.

 

* 144 VDC (12 Adet 12 V Akü Seri)

 

2-      Akü ara bağlantılarında ve harici akü ray klemensine giden bağlantılarda kablo kalınlığı      Ø 10 mm NYAF kablo olmalıdır.

3-      Her bir akü ile birlikte 1 Adet (+) ve 1 Adet (-) kutup başı kullanılır. Akü kutup başlarının gevşek olmamasına dikkat ediniz ve gres yağı kullanarak kutup başlarını oksitlenmeye karşı koruyunuz.

4-      Seri bağlı akü grubunda her iki akü gerilimini ölçerek 12.4 ~ 13.0 VDC arasında olduğunu gözleyiniz (Bu değerler dışındaki aküleri kullanmayınız). Ayrıca akü grubunun (+) ve (-)  uçları arasındaki Toplam Akü Gerilimini ölçünüz ve 144 ~ 156 VDC değerleri arasında olduğunu gözleyiniz.

5-     UPS cihazı ön tarafında bulunan harici Akü Ray Klemensinin  (-) akü girişine akü grubunun (-) akü kablo ucunu tornavida yardımıyla bağlayınız. Aynı şekilde (+) akü kablo ucunu (+)  Akü Ray Klemensi girişine bağlayınız (Bu esnada UPS içindeki akü kondansatörü boş olduğu için kıvılcım çıkabilir). Bağlantıların doğru ve sağlam yapıldığını kontrol ediniz.

 

DİKKAT: Ters veya gevşek bağlantı Kesintisiz Güç Kaynağına zarar verir.

 

 

 

 

 

3/1FAZ GİRİŞ 1FAZ ÇIKIŞ KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAKLARI

 

1.    Akülerin birbirine  seri bağlantılarını yapınız. Bağlantıların sıkılığını kontrol ediniz.

 

* 264 VDC (22 Adet 12 V Akü Seri)

 

2.    Akü ara bağlantılarında ve harici akü ray klemensine giden bağlantılarda kablo kalınlığı   Ø 16 mm NYAF kablo olmalıdır.

3.    Her bir akü ile birlikte 1 Adet (+) ve 1 Adet (-) kutup başı kullanılır. Akü kutup başlarının gevşek olmamasına dikkat ediniz ve gres yağı kullanarak kutup başlarını oksitlenmeye karşı koruyunuz.

4.    Seri bağlı akü grubunda her iki akü gerilimini ölçerek 12.4 ~ 13.0 VDC arasında olduğunu gözleyiniz (Bu değerler dışındaki aküleri kullanmayınız). Ayrıca akü grubunun (+) ve (-)  uçları arasındaki Toplam Akü Gerilimini ölçünüz ve 264 ~ 286 VDC değerleri arasında olduğunu gözleyiniz.

 

 

5.    Kesintisiz Güç Kaynağı  arka panelinde bulunan harici Akü Ray Klemensinin  (-) akü girişine akü grubunun (-) akü kablo ucunu tornavida yardımıyla bağlayınız. Aynı şekilde (+) akü kablo ucunu (+)  Akü Ray Klemensi girişine bağlayınız (Bu esnada UPS içindeki akü kondansatörü boş olduğu için kıvılcım çıkabilir). Bağlantıların doğru ve sağlam yapıldığını kontrol ediniz.

 

DİKKAT: Ters veya gevşek bağlantı KGK cihazına zarar verir.

 

 

 

 

3 FAZ GİRİŞ 3 FAZ ÇIKIŞ

 

1.    Akülerin birbirine seri bağlantılarını yapınız. Bağlantıların sıkılığını kontrol ediniz.

 

* 360 VDC (30 Adet 12 V Akü Seri)

 

2-   Akü ara bağlantılarında ve harici akü ray klemensine giden bağlantılarda kablo kalınlığı      Ø 10 mm NYAF kablo olmalıdır.

3-   Her bir akü ile birlikte 1 Adet (+) ve 1 Adet (-) kutup başı kullanılır. Akü kutup başlarının gevşek olmamasına dikkat ediniz ve gres yağı kullanarak kutup başlarını oksitlenmeye karşı koruyunuz.

4-   Seri bağlı akü grubunda her iki akü gerilimini ölçerek 12.4 ~ 13.0 VDC arasında olduğunu gözleyiniz (Bu değerler dışındaki aküleri kullanmayınız). Ayrıca akü grubunun (+) ve (-)  uçları arasındaki Toplam Akü Gerilimini ölçünüz ve 360 ~ 390 VDC değerleri arasında olduğunu gözleyiniz.

5-   KGK cihazı ön tarafında bulunan harici Akü Ray Klemensinin  (-) akü girişine akü grubunun (-) akü kablo ucunu tornavida yardımıyla bağlayınız. Aynı şekilde (+) akü kablo ucunu (+)  Akü Ray Klemensi girişine bağlayınız (Bu esnada KGK cihazı içindeki akü kondansatörü boş olduğu için kıvılcım çıkabilir). Bağlantıların doğru ve sağlam yapıldığını kontrol ediniz.

 

DİKKAT: Ters veya gevşek bağlantı Kesintisiz Güç Kaynağına zarar verir.

       

 
 
 
 
 
Powered By Online Merkez

Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  SSS  |  İletişim